משרדה של עורכת דין יפית לוי לשירותך

העברה אגב גירושין

החוק המסדיר את העניין:-

סעיף 4א לחוק מיסוי מקרקעין (שבח, מכירה ורכישה) (להלן: “החוק")

העברת זכויות בנכס מקרקעין בישראל אגב גירושין – האם נחשבת לעיסקת מכירה ?

בהתאם לסעיף 4א לחוק, העברת זכויות בנכס מקרקעין בישראל, בהתאם לפסק דין הניתן "אגב גירושין" אינה נחשבת כלל לעיסקת מכירה, ובלבד שההעברה נעשית בין בני הזוג לבין עצמם או לילדיהם.

ידועים בציבור:

פסיקת בית המשפט העליון הרחיבה את משמעות סעיף 4א לחוק , והחילה אותו גם על ידועים בציבור.

פסק דין לבנון (ע"א 2622/01)

העברה אגב גירושין – האם בתמורה או ללא תמורה ?

העברה אגב גירושין יכולה להיות בתמורה או ללא תמורה

העברת נכס מקרקעין אגב גירושין – האם מהווה אירוע מס ?

העברה אגב גירושין אינה מהווה אירוע מס, לכן לא חל בגינה מס שבח או מס רכישה

האם יש צורך לדווח למיסוי מקרקעין על העברה אגב גירושין ?

היות והעברה אגב גירושין אינה מהווה אירוע מס, אין צורך לדווח לרשויות המס על כך.

האם יש צורך להציג אישורי מס בעת העברת הזכויות ?

היות והעברה אגב גירושין אינה מהווה אירוע מס, אין צורך להציג אישורי מיסים בעת העברת הזכויות.

האם יש משמעות לסוג הנכס ?

אין משמעות לסוג הנכס - דירת מגורים או נכס עסקי.

הסכם הגירושין:

ההסכם הגירושין צריך לכלול הוראות ברורות בכל הנוגע להעברת נכס המקרקעין בגירושין.

המסמכים הנדרשים לצורך העברת זכויות אגב גירושין, בטאבו:

+שטרות מכר חתומים ומאומתים.

+הסכם גירושין, שקיבל תוקף של פסק דין מבית הדין הרבני או מבית משפט לענייני משפחה.

+תעודת גירושין.

+אישור עירייה, לפיו אין חובות בנכס, כולל היעדר חוב היטל השבחה.

+אישור (הסכמה) בנק למשכנתא, ככל שרובצת על הנכס משכנתא.

+ אגרה.

יפית לוי , עו"ד ומגשרת

רחוב בן גוריון 19, בני ברק (ק-2)

טל': 050-7680636

פקס': 077-3179176

דוא"ל: yafitadv@walla.com

אתר המשרד: www.yafit-law.co.il

עיצוב ובניית אתרים יאלו סטודיו